jQuery güncellemesi
Google siteler üzerinde kullanılan jquery için yeni bir güncelleme yaptı.Aslında öncelikle değinmek istediğim konu jQuery nin anlamıdır.


Nedir bu jQuery ?
-Jquery bir javascript kütüphanesidir. Ya da bir javascript framework'ü dür diyebiliriz. Daha çok sayfalardaki animasyonlar için Flash alternatifi olarak kullanılan bu teknoloji ile, slaytlar, foto galeriler, tab menüler yapmak oldukça kolaydır.

jQuery'nin seo ya etkisi nedir ?
Flash kullananlar için; websiteleri için flash kullanmak SEO açısından pek istenilen bir durum değildir. Çünkü flash objesinin içeriği google için değerli değildir. JQuery’de ise durum biraz farklıdır. JQuery bir javascript kütüphanesi olduğundan, okunamayan içerik durumu söz konusu değildir. Yani işin özü, JQuery tamamen SEO uyumlu bir teknolojidir.

Nasıl kullanılır ?
JQuery sadece 1  dosyadan oluşan .js uzantılı bir dosyadır. Sürekli güncellenen bu dosyayı JQuery nin resmi sitesinden indirebilirsiniz.
İndirme işleminden sonra artık dosyayı kendi sayfanıza entegre etmeye gelmiştir.
Aşağıdaki kodu siteniz kodları arasında bulunan <head>...</head> kodları arasına herhangi bir yere yerleştirebilirsiniz.Bu dosya en son güncellemeyi içermektedir.
<script src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.10.2/jquery.min.js"></script>
İlgili Aramalar:google güncelleme, google jquery güncellemesi, güncelleme, jquery, webmaster tools, algoritma, google flash, google seo ayarları, google seo taktikleri, google seo araçları, javascript kütüphanesi, kütüphane, javascript kaynak
Gta San Andreas İndir Gta Vice City İndir Gta 4 İndir Left 4 Dead 2 İndir Need For Speed Underground 2 İndirPes 2013 İndir

Yorum Gönder

 
Top