virüs
  Bir bilgisayar kullanıcısının en büyük sorunu elbetteki virüslerdir. Bu yayınımzda  internet aleminde türemiş olan yeni bir virüs tipinden bahsedeceğim. Bir kaç gündür muzdarip olduğum bu sorun izlenimlerim ve araştırmalarım doğrultusunda  birçok insanında canını bir hayli sıkıyor gibi. Ayrıca bu sorun sadece bilgisayar kullanıcılarının değil webmaster arkadaşların yani benimle birlikte site sahibi arkadaşların da sorunu.
  Bu virüs internetten indirdiğiniz program,mp3,film vs. dosyalarla bilgisayarınıza inmekte, kullandığınız tarayıcılara bir eklenti gibi kurulmakta ve girdiğiniz sitelerde karşınıza olur olmaz reklamlar  çıkarmaktadır .Bu reklamlar genel olarak popup reklamlardır ve çoğunluğunun girdiğiniz siteyle bir alakası bulunmamaktadır. Örnek verecek olursak eğer; bu virüs benim bilgisayarımda var ve birkaç gündür araştırmalarım sürüyor. Bazı tanıdıklarımla yaptığım denemelerde bir kaç kişide bu reklam görünürken diğerlerin de görünmemiştir. Ulaştığım sonuçlar neticesinde antivirüs programlarının bu virüsleri algılayamadığını gördüm. Çünkü bu virüs çok masum bir eklenti ve toolbar gibi ekleniyor tarayıcınıza ve kendisini gizlemeyi başarıyor. Kesinlikle belirtmeliyim ki Forum'Zan bünyesinde kesinlikle banner reklamlar haricinde reklam barındırmamaktadır. Karşınıza çıkacak olan reklamların bizimle uzaktan yakından ilişkisi bulanmadığı gibi site yayın hayatı boyunca böyle bir yola başvurmayacaktır. Önerim ise tarayıcınızda ve bilgisayarınızda kullanmadığınız tarayıcı eklentisi, toolbar ve benzeri programları kaldırmanız ve yükleme işlemleri sırasında her eyi dikkatle okumanızdır. Bilgisayarınızda bulunacak olan bir internet security ve malware önleyici program sizi bu virüsün zararlarından bir nebze (olsa) koruyacaktır. Bilmediğiniz, tanımadığınız,güvenmediğiniz  sitelerden hiçbir şekilde indirme yapmayınız. Öğrendiğim başka bir hususta bu virüsün çoğunlukla torrent indirmeleri aracılığıyla bilgisayarınıza bulaştığıdır. Tarayıcınızın popup engelleyicisini kesinlikle aktif kılınız ve güvenmediğiniz sitelerdeki popuplara izin vermeyiniz.
  Sözlerime son verirken Forum'Zan da asla böyle reklamların bulunmayacağını tekrar belirtmek istiyorum. Kullandığınız tarayıcıyı değiştirmek ve bazı yardımcı antivirüs programlarından yardım almak sorunu çözecektir. En yakın zamanda bu dertten kurtulmak dileği ile duyarlılığınız için teşekkür eder, benim gibi bu dertten muzdarip webmaster arkadaşlara yardımcı olmanızı umut ederim.
İlgili Aramalar:virüs, tarayıcı virüsü, kendiliğinden görünen reklamlar, zararlı reklamlar, virüs reklamları, popup reklamlar, istenmeyen reklamlar, istek dışı görünen popuplar, popup reklamlar neden çıkıyor, sitemde benden habersiz çıkan popup reklamlar, 
Gta San Andreas İndir Gta Vice City İndir Gta 4 İndir Left 4 Dead 2 İndir Need For Speed Underground 2 İndirPes 2013 İndir

Yorum Gönderme

 
Top