edison.patent Comodo, Lamba Hackledi!

Bundan tam 135 yıl önce Edison tarafından keşfedilen elektrikli aydınlatma, online güvenlik sistemleri üreticisi Comodo tarafından hacklendi.

Bireysel ve kurumsal kullanıcıların tüm güvenlik ihtiyaçlarını karşılayan online güvenlik sistemleri üreticisi Comodo,internete bağlanan sistemlerin sayısının artışını ve bu sistemlerin siber saldırılara karşı savunmasız olduğunu göstermek adına internete bağlanabilen bir lambayı hackledi.
14 Ekim 1878 ‘de ‘Elektrikli Aydınlatma Sistemlerinin İyileştirilmesi’ konusunda ilk patent başvurusunu yapan Edison bile bugünleri öngöremezdi. İcadı artık akıllı telefonlarımızdaki bir uygulama ile yönetilebilen ve birbirine bağlı dev bir sistemler ağının parçası. Bilgisayarlarımız, telefonlarımız, güvenlik sistemlerimiz, arabalarımız, televizyonlarımız, saatlerimiz gibi hayatımızın en önemli bileşenleri artık İnternet’e bağlı. Bu gelişmeler siber saldırıların hayatımıza etkilerinin de artmasına neden olmaktadır.
“İnternet’e bağlanabilen her şey hacklenebilir” diyen Comodo’nun güvenlik hizmetleri birimi olan Dragon Labs’ın yöneticisi Alper Başaran yeni teknolojik gelişmeler ile internet’e bağladığımız her şeyin hacker’lar için yeni bir saldırı aracı olduğunu göstermek istediklerini ve bu konuda alınması gereken çok yol olduğunu söyledi. Siber güvenliğin sadece yurt dışından alınan birkaç ürünle sağlanamayacağını belirten Başaran güvenliğin ancak hizmetler ve yoğun Ar-Ge çalışmalarının da dahil olması gereken bir süreç olduğunu hatırlattı.
Dünya genelinde 4 ülkede birimleri bulunan DragonLabs, Comodo bünyesinde güvenlik hizmetlerini vermek için kurulmuş özel bir birimdir. A.B.D., İngiltere, Türkiye ve Hindistan’da ekipleri bulunan Dragon Labs güvenlik testlerini hackerlar tarafından kullanılan araçlar ve yöntemler ile yapmaktadır. Bilgi güvenliği konusunda sunduğu hizmetlerin yanında siber güvenlik alanında araştırmalar da yapan Dragon Labs’ın merkezi Türkiye’dir. Alper Başaran; “Türkiye’de olmamız kamu kurumları, finans şirketleri ve savunma sanayi kuruluşları gibi stratejik öneme sahip noktalarda ülkemizin siber güvenlik ihtiyaçlarını daha iyi belirlememize ve en doğru şekilde karşılamamıza imkan vermektedir” dedi.
Günümüzde akıllı televizyonların ve arabaların bilehacklendiğini belirten yetkili yaptıkları güvenlik testlerinde kurum içerisindeki video konferans sistemimin veya güvenlik kameralarının, hackerlartarafından, rahatlıkla ortam dinlemesi ve gözetlemesi için kullanılabilecek şekilde ayarlandığını gördüklerini ve aydınlatma sistemini de bu konuya dikkat çekmek için hacklediklerini vurguladı.
Gta San Andreas İndir Gta Vice City İndir Gta 4 İndir Left 4 Dead 2 İndir Need For Speed Underground 2 İndirPes 2013 İndir

Yorum Gönderme

 
Top