blogger
  Bir blog veya site sahibi için en önemli değer verdiği değer; emek , yani yaptığı yayınlardır.Her geçen gün belirli sebeplerden dolayı birçok sitenin yayın hayatı son buluyor.Yapılan yayınlara harcanan emek hiç bir şekilde azımsanamaz.
  Bu yayınımızda bu emeklerimizin boşa çıkmaması için küçük bir önlem alacağız.Bu önlemin sadece blogger için olduğunu en baştan belirtmektede fayda var tabiki.Google'ın son zamanlarda sitelere uyguladığı politika git gide ciddileşmeye başladı.Tek bir spam yayın bile sitenizin kapanmasına sebep olabilecek nitelikte artık.Google bu güzel politikasını sürdürdüğü sürece ve sizde her geçen gün biraz daha emek verdikçe, bu önlemi almanıza kesin yapılması gerek gözüyle bakabiliriz.
  Sonuç olarak toparlamak gerekirse; spam ağına yakalanan bir yayınınızın tüm sitenizin çöp tenekesini boylamasını engellemek adına sitenizin bir yedeğini alın.Bu işlemi belli periyotlarda yapınki hem işiniz garanti hemde içiniz sitem kapanırmı acaba ? şüpheleri ile dolu olmasın.
  Ve geçelim bunu nasıl yapacağımıza; Öncelikle blogger kumanda paneline giriş yapınız.Soldaki sekmelerden ayarlar sekmesini açınız.
adım 1 
Ayarlar sekmesinde diğer'e giriniz.
adım 2

Açılan sayfanın başında resimde gördüğünüz Blogu Dışa Aktar Yazısına tıklayınız.
adım 3
Ve aşağıdaki popup ekranı ile karşılacaksınız.Blogu indir butonu ile işlemi tamamlıyoruz.İndirilen dosyayı gücenli bir yerde muhafaza etmeyi unutmayınız.Hatta mümkünse bir kaç adet yedeğinide oluşturabilirsiniz.
adım 4
Artık blogumuzu tamemen bilgisayarımıza indirmiş bulunuyoruz.Gelelim bu dosyayı tekrar nasıl yükleyeceğiz ? sorusuna.Blogumuzu indirdiğimiz ayarlar alanındaki blogu içe aktar yazısına tıklıyoruz.
adım 5
Gene bir popup ekranı ile karşı karşıyayız.Dosya seç butonu ile bir önceki adımda indirdiğimiz dosyayı seçiyoruz.Altında bulunan CAPTCHA resminde bulunan karakterleri giriyoruz ve blogu içe aktar butonu ile işlemimizi tamamlıyoruz.
adım 6
İlgili Aramalar:blogger yedeklemek, blogger site nasıl yedeklenir, blog nasıl yedeklenir, blogu tamamen yedeklemek, blog yayınları yedeklemek, tam blog yedekleme, blogger yedek almak, blogger yayınları kaydetmek, blogger yayınları yedek almak, blog, site, yedek, almak, yedeklemek, kaydetmek, kopyalamak,site kopyalamak
Gta San Andreas İndir Gta Vice City İndir Gta 4 İndir Left 4 Dead 2 İndir Need For Speed Underground 2 İndirPes 2013 İndir

Yorum Gönderme

 
Top